Bestaat het fiscale voordeel voor de aankoop van dienstencheques nog in 2026?
Ja, maar niet overal. In België blijven dienstencheques een voordelig systeem om gebruik te maken van een aangegeven, betrouwbare en professioneel omkaderde huishoudhulp aan huis. Het fiscale voordeel evolueerde de afgelopen jaren echter. In 2026 hangt het antwoord dus af van de regio waar je woonachtig bent.
- In Wallonië: ja, dienstencheques blijven fiscaal voordelig
In het Waals Gewest geniet u van een vaste belastingvermindering van 0,90 euro per dienstencheque, voor de eerste 150 aangekochte dienstencheques per persoon per jaar.
- In Brussel: nee, geen fiscaal voordeel meer voor aankopen in 2026
Sinds 1 januari 2026 is het fiscale voordeel voor dienstencheques afgeschaft in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest voor alle dienstencheques die vanaf die datum worden aangekocht.
Let op: voor dienstencheques die u in 2025 hebt aangekocht, blijft een belastingvermindering nog mogelijk, aangezien die betrekking hebben op de belastingaangifte van 2026. Voor aankopen in 2026 zullen de fiscale attesten die in 2027 worden afgeleverd echter geen fiscaal voordeel meer vermelden.
- In Vlaanderen: nee, de fiscale aftrek is sinds 2025 afgeschaft
In het Vlaams Gewest werd de belastingvermindering voor dienstencheques afgeschaft voor dienstencheques die vanaf 1 januari 2025 werden aangekocht. Dienstencheques die in 2026 worden aangekocht, geven in Vlaanderen dus geen recht meer op een fiscaal voordeel.
Welke regio wordt in aanmerking genomen?
De regio die jouw fiscaal voordeel bepaalt, is de regio waarin je gedomicilieerd bent op 1 januari van het aanslagjaar. Bijvoorbeeld: voor dienstencheques die in 2025 werden aangekocht en in 2026 worden aangegeven, wordt gekeken naar jouw woonplaats op 1 januari 2026.